سقف افزایش اجاره مسکن در تهران 25 درصد، سایر شهر ها 20 درصد مصوب شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، در هفتمین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهوری، طبق رویه سنوات گذشته حداکثر سقف مجاز افزایش اجاره بهای مسکن در شهر تهران 25 درصد و سایر شهر ها 20 درصد مصوب شد.

سقف افزایش اجاره مسکن در تهران 25 درصد، سایر شهر ها 20 درصد مصوب شد

به گزارش تسنیم، در هفتمین جلسه شورای عالی مسکن که پیش از ظهر امروز یکشنبه به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار گردید، گزارشی از اقدامات اجرا شده در مورد ساماندهی بازار اجاره بها، ساماندهی و نظارت بر مشاورین املاک، آخرین شرایط اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی و بعلاوه عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات ساخت مسکن ارائه شد.

رئیس جمهور در این جلسه ضمن گلایه مندی از کندی اجرای طرح ساماندهی بنگاه های مشاورین املاک بر ضرورت تسریع در اجرای این طرح و برخورد با بنگاه های متخلف یا فاقد مجوز و بعلاوه اصلاح قانون ارائه مجوز به بنگاه های مشاورین املاک تأکید کرد.

وی بعلاوه بر پیگیری اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی براساس آیین نامه ابلاغ شده به دستگاه های اجرایی بویژه در استان ها و از سوی استانداران تأکید کرد و گفت: برای تسریع در اجرای این قانون تبادل اطلاعات بین دستگاه های مختلف مؤثر خواهد بود و از سوی دیگر در روند اجرا، هر بخشی از این قانون دارای نقض یا اشکال بود بلافاصله باید به قانونگذار اطلاع داده گردد.

رئیس جمهور با انتقاد از تبعیض در تسهیلات دهی بعضی بانک ها تأکید کرد: سازمان ها و نهاد ها موظفند بدون هرگونه اعمال تبعیض میان مردم، امکانات خود را در جهت نفع عمومی بکار بگیرند.

رئیسی با تاکید بر برگزاری جلسات منظم شورای مسکن در استان ها - حداقل 2 بار در ماه - استانداران را به حسابکشی از دستگاه های مختلف در انجام وظایف محوله در زمینه ساخت مسکن مکلف کرد.

رئیس جمهور با انتقاد از تأخیر در واگذاری زمین در بعضی از استان ها بر ضرورت رفع موانع اداری آن تأکید و از وزارت راه و شهرسازی خواست در جلسه بعدی شورای عالی مسکن گزارشی از مقدار واگذاری زمین به متقاضیان در استان های مختلف تهیه و ارائه گردد.

وی با اشاره به اهمیت نقش تعاونی ها در اجرای طرح ملی نهضت مسکن، گفت: تعاونی های کارگری، کارمندی و نیرو های مسلح با استفاده از ظرفیت خود می توانند بخش قابل توجهی از متقاضیان مسکن را ساماندهی نمایند.

در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور استانداران 31 استان کشور برگزار گردید، گزارشی از عملکرد 10 استان پیشرو در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ارائه شد و رئیس جمهور ضمن تقدیر از مسئولین این استان ها، توضیح داد: عملکرد استان هایی که به هر نحوی در اجرای این طرح با کندی روبرو بودند نیز حتماً باید به استانداران مربوطه اطلاع داده گردد تا نواقص و کاستی های اجرای آن را رفع نمایند.

آنالیز راه چاره های استفاده بهینه از زمین های وقفی و متعلق به منطقه ها آزاد در ساخت مسکن، راه چاره های کاهش هزینه ساخت مسکن با استفاده از فناوری های نو و بعلاوه آنالیز مقدار پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در استان ها از دیگر تأکیدات رئیس جمهور در این جلسه بود.

وزارت راه و شهرسازی نیز بیان کرد: در هفتمین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رئیس جمهوری سقف مجاز 25 درصدی افزایش قیمت اجاره بها در شهر تهران و 20 درصدی برای سایر شهر ها مشخص شد.

منبع: فرارو

به "سقف افزایش اجاره مسکن در تهران 25 درصد، سایر شهر ها 20 درصد مصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف افزایش اجاره مسکن در تهران 25 درصد، سایر شهر ها 20 درصد مصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید