ضرر 100 میلیون دلاری آمریکایی ها از کلاهبرداری های کرونایی

به گزارش وبلاگ ساختمان، خسارت آمریکا از کلاهبرداریهای مربوط به ویروس کرونا و دزدی هویت از زمان شیوع این اپیدمی در مارس، به حدود 100 میلیون دلار رسیده و شکایتهای مربوط به کلاهبرداریهای کووید 19 تقریبا دو برابر شده است.

ضرر 100 میلیون دلاری آمریکایی ها از کلاهبرداری های کرونایی

گزارش یک گروه مدافع حقوق مصرف کننده که بر مبنای آمار دولتی بود، رشد سریع صنعت مجرمانه را نشان داده که به روشهای مختلف از تماسهای تلفنی پیشنهاد دروغین پول کمکی تا کلاهبرداری خرید و داروهای تقلبی به کلاهبرداری از شهروندانی پرداخته اند که از شیوع ویروس کرونا و رکود اقتصادی به وحشت افتاده اند.

ایالتهای کالیفرنیا، فلوریدا، نیویورک، تگزاس و پنسیلوانیا که پرجمعیت ایالتها در میان 50 ایالت آمریکا هستند در پنج رتبه نخست بیشترین موارد کلاهبرداریهای مربوط به ویروس کرونا قرار گرفتند.

این پنج ایالت به اتفاق حدود یک سوم از بیش از 150 هزار مورد کلاهبرداری مربوط به کووید 19 که از اواسط مارس تا به امروز به کمیسیون تجارت فدرال گزارش شده است را تشکیل می دهند.

طبق گزارش این کمیسیون، کلاهبرداریهای مذکور مجموعا 97.5 میلیون دلار به قربانیان زیان وارد کرده اند.

حتی ایالتهای نسبتا کوچک آمریکا هم در ماههای اخیر شاهد افزایش موارد کلاهبرداری مربوط به بیماری کووید 19 بوده اند.

بر اساس گزارش رویترز، این گزارش توسط گروه غیرانتقاعی سوشیال کت فیش منتشر شده که به مصرف کنندگان برای اجتناب از افتادن به دام کلاهبرداریهای اینترنتی کمک می کند.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "ضرر 100 میلیون دلاری آمریکایی ها از کلاهبرداری های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر 100 میلیون دلاری آمریکایی ها از کلاهبرداری های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید