طی 3 ماه اخیر 2 میلیون تن نهاده دامی بین روستائیان توزیع شده است

به گزارش وبلاگ ساختمان، معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه دو میلیون تن نهاده بین دامداران روستایی و عشایر طی سه ماه گذشته، توزیع شد، گفت: مدل کشاورزی تجاری باید توسعه یابد.

طی 3 ماه اخیر 2 میلیون تن نهاده دامی بین روستائیان توزیع شده است

به گزارش گروه مالی وبلاگ ساختمان، حسین دماوندی نژاد صبح شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهارکرد: تمام کوشش ما بر این است که تولیدکننده بخش کشاورزی مقاوم در عرصه باقی بماند تا در سفره های ایرانی شاهد محصولات و دست رنج کشاورزان و دامداران ایران زمین باشیم.

معاون امور تولیدات دام وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: اگر در پی رونق در بخش کشاورزی هستیم باید از معدل معیشتی در این بخش به سمت مدل کشاورزی تجاری و بازرگانی برویم.

دماوندی نژاد با اشاره به اینکه در مدل معیشتی خشکسالی ها و تغییر اقلیم ها مصائب زیادی را پیش روی ما قرار می دهد، ادامه داد:، اما در مدل تجاری این آسیب ها کاهش می یابد و از این جهت ریل گذاری ما باید به سمت کشاورزی تجاری باشد.

وی گفت: با این ریل گذاری باید به نقطه ای برسیم که محصولات استراتژیک خراسان جنوبی به عنوان طلا های ناب شناخته شده جهانی به درآمدزایی بیشتری برسد.

معاون امور تولیدات دام وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در بیش از سه ماه فعالیت وزیر جهاد کشاورزی (از نیمه مهرماه تا اوایل دی) حدود دو میلیون تن نهاده تنها بین دامداران روستایی و عشایری توزیع کردیم که بسیار ارزشمند است.

دماوندی نژاد یادآور شد: بعلاوه مجوز صادرات 300 هزار رأس دام سبک و 50 هزار رأس گوساله پرواری را صادر کردیم.

لازم به ذکر است در این مراسم از زحمات غلامرضا قوسی تقدیر و مهدی جعفری به عنوان سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی معرفی گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "طی 3 ماه اخیر 2 میلیون تن نهاده دامی بین روستائیان توزیع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طی 3 ماه اخیر 2 میلیون تن نهاده دامی بین روستائیان توزیع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید