وزارت جهاد کشاورزی و صنعت مکلف به کنترل قیمت مرغ شدند

به گزارش وبلاگ ساختمان، رئیس جمهور به دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صمت برای کنترل قیمت لجام گسیخته مرغ دستور داد.

وزارت جهاد کشاورزی و صنعت مکلف به کنترل قیمت مرغ شدند

بعدازظهر روز گذشته و به منظور آنالیز علل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ نشستی با حضور وزرای جهاد کشاورزی و صمت و همچنین معاون رئیس کل بانک مرکزی و رئیس کل گمرک در کمیسیون کشاورزی برگزار گردید.

کاظم خاوازی در حاشیه این نشست و در جمع وبلاگ ساختمان، اضافه نمود: عوامل تاثیر گذار بر قیمت مرغ، تخم مرغ و مواد پروتئینی در این نشست، مورد آسیب شناسی و تجزیه و تحلیل نهاده شد.

وی اضافه نمود: به همه دستگاه های ذیربط، تکالیفی داده شد تا همه همکاران در وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی، گمرک و سازمان بنادر دست به دست هم دهند و قیمت محصولات پروتئینی را کنترل نمایند تا مردم در این باره نگرانی نداشته باشند.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور به دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت برای کنترل بازار مرغ، توضیح داد: از روز دوشنبه، وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صمت به بازار ورود و مرغ گرم و منجمد سالم با کیفیت را وارد بازار کرد، تقریبا می توان گفت که بازار را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی، درآوردیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت مرغ را که در بازار میدان بهمن حدود 35 هزار تومان بود، طی امروز و پنجشنبه گذشته به 18 هزار و 500 تومان رساندیم، همچنین همکاران وزارت صمت نیز نظارت خود را بر خرده فروشی ها آغاز کردند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تثبیت این بازار اضافه نمود: شرایط کمبود نهاده ها را نیز به شدت پیگیری می کنیم تا همه واحد های تولیدی، نهاده در اختیار داشته باشند.

وی به ایجاد صف های طویل مردم در روز های نخست فروش مرغ در میدان بهمن اشاره نمود و گفت: با توزیع مرغ در میادین میوه و تره بار، صف های خرید در خرده فروشی ها برداشته شد.

خاوازی ادامه داد: هم اکنون استارتاپ های عظیم نیز به این موضوع ورود پیدا کردند تا مرغ و مواد پروتئینی را در درب منزل در اختیار خانواده ها قرار دهند.

وی اضافه نمود: از امروز مرغ گرم و منجمد در اختیار همه فروشگاه های زنجیره ای عظیم، چون رفاه، اتکا، سپه و شهروند قرار می گیرد تا صف خرید ایجاد نشود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "وزارت جهاد کشاورزی و صنعت مکلف به کنترل قیمت مرغ شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت جهاد کشاورزی و صنعت مکلف به کنترل قیمت مرغ شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید