وزیر بهداشت لبنان: تعداد مفقودان انفجار بیشتر از قربانیان است

به گزارش وبلاگ ساختمان، وزیر بهداشت لبنان در سخنانی گفت که تعداد مفقودان انفجار بیروت از کشته شدگان فراتر رفته و چهار بیمارستان کاملاً آسیب دیده اند.

وزیر بهداشت لبنان: تعداد مفقودان انفجار بیشتر از قربانیان است

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، حسن حمد، وزیر بهداشت لبنان در سخنانی اظهار کرد، تعداد مفقودان انفجار بیروت همچنان بیشتر از تعداد قربانیان این حادثه است.

وی در این باره گفت: شمار قربانیان و مجروحان این انفجار همچنان در حال افزایش است و تا بدین لحظه به 100 کشته و 4000 مجروح رسیده است.

حسن حمد در ادامه توضیح داد: تیم های امداد و نجات همچنان در جستجوی مفقودان در محل انفجار هستند. این انفجار صدها ساختمان را متضرر نموده و بسیاری از مجروحان به دلیل عدم توانایی بیمارستان های نزدیک به بیروت و حتی دورتر از آن در پذیرش آنها که پر از مجروحان شده اند، بدون مداوا مانده اند.

این مقام لبنانی ادامه داد: در پی این انفجار چهار بیمارستان در بیروت به طور کامل آسیب دیده و بیماران بستری در آنها به بیمارستان های دیگر منتقل شده اند؛ این مسأله مشکل را پیچیده تر و بحران را به یک فاجعه همه گیر بهداشتی تبدیل نموده است.

وی همچنین ضمن اذعان به متضرر شدن قابل توجه ذخایر وزارت بهداشت، تأکید کرد: علی رغم کمبود امکانات و اقلام پزشکی، به دلیل امدادرسانی به بیماران و نجات آنها برای بقا می جنگیم.

وزیر بهداشت لبنان در ادامه اضافه کرد: این تحولات ناراحت کننده به دنبال تداوم اپیدمی ویروس کرونا رخ داده و آنچه رخ داده است یک شرایط کاملاً فاجعه بار است.

منبع: عصر ایران

به "وزیر بهداشت لبنان: تعداد مفقودان انفجار بیشتر از قربانیان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت لبنان: تعداد مفقودان انفجار بیشتر از قربانیان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید