کارایی بالای کرو دراگون برنامه ناسا را تغییر داد

به گزارش وبلاگ ساختمان، کپسول فضایی کرو دراگون دهم خرداد ماه در پرتابی تاریخی روانه ایستگاه فضایی شد و یک روز پس از آن با موفقیت به ایستگاه فضایی متصل شد. این کپسول قرار بود پس از چند هفته دو مسافرش را به زمین باز گرداند اما به گفته سایت Space.Com توانایی بالای آن در تولید انرژی برنامه های ناسا را تغییر داده است.

کارایی بالای کرو دراگون برنامه ناسا را تغییر داد

کرو دراگون که در حال حاضر به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شده از طریق پنل های سولار انرژی خورشید را به الکتریسیته تبدیل می کند. پیش از این ناسا تصور می کرد که انرژی تولید شده تنها برای چند هفته ماندن در فضا کفایت می کند حالا اما اعلام کرده که بازدهی آن بیش از حد انتظار بوده تا حدی که امکان ماندن در فضا برای 114 روز بیشتر را دارد.

علاوه بر این سفینه اسپیس ایکس که قرار بود تنها باب بنکن و داگلاس هارلی، سرنشین های اولیه را به زمین برگرداند، حالا اما دو فضانورد دیگر هم به آنها اضافه خواند شد. این سفر اوایل آگوست یا اواسط مرداد اجرا شده و هدف از آن آزمایش شرایط اقامت 4 فضانورد در آن برای ماموریت های آینده است.

بنکن و هارلی پیشتر از سفر با کرو دراگون به عنوان تجربه ای دلپذیر یاد کرده و آنرا نرم تر از شاتل عنوان کرده بودند. بنکن یک پیاده روی فضایی را برای ارتقای باتری های ایستگاه انجام داده اما ناسا پیش از برگرداندن آنها قصد انجام آزمایش های بیشتری را دارد که شامل سیستم تهویه هوا می شود.

هرچند کپسول مذکور قابلیت فرود نرم را دارد اما حین بازگشت به زمین مثل فضاپیمای آپولو با کمک چتر نجات در اقیانوس فرود خواهد آمد. پرتاب کرو دراگون سوار بر فالکون 9 و اتصال پیروز به آن ایستگاه پیروزیتی چشمگیر برای ناسا و اسپیس اکس محسوب می شود اما تا زمانی که فضانوردان را به سلامت به زمین بازنگردانده ماموریت آن هنوز تکمیل نشده است.

منبع: آی تابناک

به "کارایی بالای کرو دراگون برنامه ناسا را تغییر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارایی بالای کرو دراگون برنامه ناسا را تغییر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید