کف قیمت آپارتمان در پردیس، پرند و حومه تهران

به گزارش وبلاگ ساختمان، نوسانات مالی در سال های گذشته تلاطماتی را در بازار ملک ایجاد نموده که ارتعاشات آن به حومه مرکز هم رسیده است؛ به طوری که قیمت ها نسبت به چهار سال قبل بعضا تا 12 برابر رشد نشان می دهد. در حال حاضر حداقل بودجه لازم برای خرید آپارتمان در شهر های اطراف تهران 550 میلیون تومان است.

کف قیمت آپارتمان در پردیس، پرند و حومه تهران

به گزارش ایسنا، با توجه به گرانی مسکن و اجاره بها در مرکز برخی از ساکنان تهران طی پنج سال اخیر به تدریج به شهر های اندیشه، گرمدره، پردیس، پرند، هشتگرد، ورامین و پاکدشت مهاجرت نموده اند و همین مساله، افزایش قیمت مسکن در شهر های مذکور را در پی داشته است. مشاهدات میدانی از رشد محسوس جمعیت شهر های هشتگرد، اندیشه و پرند طی سه چهار سال اخیر حکایت دارد.

شهر تازه اندیشه در غرب استان تهران و هم مرز با استان البرز در سال های اخیر و پس از رشد قیمت مسکن به گزینه ای برای خرید و اجاره آپارتمان ساکنان شهر تهران تبدیل شده است.

جمعیت این شهر حدود 120 هزار نفر تخمین زده می گردد که در حال حاضر نیز روند صعودی دارد. در حال حاضر می توان با بودجه ای بین 1.1 تا 1.5 میلیارد تومان در شهر تازه اندیشه آپارتمان 40 تا 55 متری خریداری کرد.

قیمت مسکن در پردیس هم که در شرق استان تهران قرار گرفته است طی سال های اخیر رشد سنگینی داشته است. تا همین یک سال قبل می شد با بودجه ای بین 700 تا 750 میلیون تومان در پردیس، صاحب خانه شد، اما در حال حاضر کف قیمت واحد های 87 متری مسکن مهر به 1.1 میلیارد تومان رسیده که بعضا این قیمت مربوط به واحد های تحویل آینده است و نرخ آپارتمان های آماده، وابسته به طبقه واحد و جهت آن تا 1.8 میلیارد تومان هم می رسد.

در شهر تازه پرند قیمت آپارتمان از 700 میلیون تومان آغاز می گردد. البته در برخی آگهی ها می توان نرخ های کمتر هم مشاهده کرد. تا سال گذشته در پرند قیمت آپارتمان بین 300 تا 400 میلیون تومان بود.

هشتگرد در غرب استان البرز و در 70 کیلومتری شهر تهران هم از نوسانات قیمت مسکن بی نصیب نمانده است. البته در حال حاضر با بودجه ای معادل 550 میلیون تومان می توان در هشتگرد آپارتمان خریداری کرد که به نسبت مقرون به صرفه تر از پرند است.

قیمت خانه در شهر های مذکور را که با سال 1397 مقایسه می کنیم شاهد رشد هستیم. اواخر سال 1397 نقدینگی 50 تا 60 میلیون تومان برای خرید مسکن در پرند کفایت می کرد.

در پردیس هم قیمت ها حدود 150 تا 200 میلیون تومان بود. با این حساب قیمت آپارتمان در پردیس از چهار سال قبل تا الان بیش از 12برابر شده است.

منبع: فرارو

به "کف قیمت آپارتمان در پردیس، پرند و حومه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کف قیمت آپارتمان در پردیس، پرند و حومه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید