کلاه ایمنی همه فن حریف برای آتش نشانان ساخته می گردد

به گزارش وبلاگ ساختمان به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، در حال حاضر آتش نشانان یک کلاه ایمنی برای حفاظت از آتش و یک کلاه ایمنی دیگر برای محافظت بالستیک حمل می نمایند. در نتیجه اگر در وضعیتی قرار گیرند که احتیاج به محافظت در برابر خطرهای مختلف داشته باشند، نمی توانند به طور مناسب از خود محافظت نمایند.

کلاه ایمنی همه فن حریف برای آتش نشانان ساخته می گردد

وزارت امنیت داخلی آمریکا تصمیم دارد با همکاری دانشگاه فناوری تگزاس کلاه ایمنی بسازد که حفاظت گرمایی و بالستیکی بعلاوه عینک و شیلد صورت، دستگاه های ارتباطاتی و غیره را فراهم می نماید. همزمان وزن این کلاه ایمنی باید حداقل ممکن را داشته باشد زیرا ممکن است ابزارهای افزودنی مرکز گرانش کلاه ایمنی را تغییر دهند و به جراحت نخاعی و ماهیچه ای آتش نشان منجر شوند.

این پروژه هم اکنون درحال اجرا است و محققان مشغول آنالیز استفاده از فیبر Kevlar در این پروژه هستند. فیبرهای مذکور رزین های ترموست را تقویت می نمایند و نوعی پوسته می سازند که با استانداردهای گرمایشی و بالستیک مطابقت دارد.

در حالی که تحقیقات زیادی درباره ارزیابی راهکار های کاهش آسیب برای کلاه های نظامی و موتورسیکلت وجود دارد، اما تحقیقات سیستماتیکی درباره کلاه ایمنی که به حفاظت بالستیک و سایر نگرانی های آتش نشانی می پردازد، وجود ندارد.

ترکیب اصول و روش های مربوط به 4 حوزه (مهندسی معکوس، طراحی موارد، بیومکانیک جراحت و عوامل مهندسی انسانی) سنگ زیربنای رویکرد به سمت نمونه های اولیه پیشرفته را تشکیل می دهند.

این نمونه های اولیه با تجهیزات پیشرفته ای مانند سیستم های الکترومیوگرافی بی سیم Delsys Trigno ، سیستم های ثبت حرکت دیجیتال اپتیکال 10 دوربینی Eagle و ردیاب های هسته چشم مردمک آزمایش می شوند.

ترکیبی از این تجهیزات همراه با نرم افزار مدل سازی اجزا محدود Abaqus برای توسعه مدل های سر و گردن انسان، HyperMesh برای پردازش داده های تصویربرداری کلاه ایمنی و نرم افزار مدل سازی اسکلتی عضلانی OpenSim برای توسعه مدل های بیومکانیکی سر و گردن برای توسعه نمونه اولیه کلاه ایمنی استفاده شده است.

پیش بینی می گردد کلاه ایمنی NextGen منطبق بر استانداردهای حفاظتی مختلف باشد. بعلاوه DHS تخمین می زند ارزیابی میدانی عملیاتی آن در اواسط 2023 میلادی انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کلاه ایمنی همه فن حریف برای آتش نشانان ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاه ایمنی همه فن حریف برای آتش نشانان ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید