اعتراض مرتضی حاجی به حاجی میرزایی درباره بازگشایی مدارس ، تاکید نموده ام نوه هایم به مدرسه نروند

به گزارش وبلاگ ساختمان، وزیر اسبق آموزش و پرورش با انتقاد از بازگشایی مدارس گفت: اگر قرار باشد که آموزش ادامه پیدا کند، باید مجازی باشد، مگر اینکه وزارت بهداشت اعلام کند که ویروس کرونا ریشه کن شده است.

اعتراض مرتضی حاجی به حاجی میرزایی درباره بازگشایی مدارس ، تاکید نموده ام نوه هایم به مدرسه نروند

به گزارش وبلاگ ساختمان آنلاین به نقل از ایلنا، مرتضی حاجی وزیر اسبق آموزش و پرورش با انتقاد از بازگشایی مدارس و عدم رعایت پروتکل ها از سوی دانش آموزان گفت: سن و سال دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی به گونه ای است که آنها چندان نمی توانند با دقت نظر به پروتکل ها را رعایت نمایند، از طرفی امکانات مدارس نیز به این صورت نیست که هر چه در پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا آمده، توسط مدارس رعایت گردد.

وی اضافه نمود: من در این خصوص پیامی برای وزیر نوشتم که بازگشایی حضوری مدارس از نظر من توجیهی ندارد و موجب اضطراب پدر و مادرها و هم خدایی ننموده باعث افزایش ابتلا به بیماری می گردد. امکان برگزاری آموزش غیرحضوری وجود دارد و من فکر می کنم آموزش و پرورش برای این تصمیم باید تجدیدنظر کند.

آموزش در صورت ریشه کنی کرونا باید حضوری باشد

حاجی اعلام کرد: اگر قرار باشد که آموزش ادامه پیدا کند، باید مجازی باشد، مگر اینکه وزارت بهداشت اعلام کند که ویروس کرونا ریشه کن شده است، اما اگر بیماری وجود داشته باشد و وزارت بهداشت اعلام کند که احتمال ابتلا و توسعه بیماری وجود دارد، منطقی ترین کار این است که برای دانش آموزان محیطی امن فراهم گردد و آن محیط امن در مدرسه برای بچه ها قابل فراهم کردن نیست.

حضور دانش آموزان در مدارس را اختیاری کنید

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: مگر اینکه حضور دانش آموزان در مدارس را اختیاری نمایند و به پدر و مادر اعلام گردد، اگر می خواهند فرزندشان را به مدرسه بفرستند، خودشان یک رضایت نامه با این مضمون بدهند که ما راضی هستیم فرزندمان به مدرسه بیاید.

وی ادامه داد: من این موارد را در یادداشتی خطاب به وزیر آموزش و پرورش نوشتم و بیان کردم که اگر من فرزندی در سن تحصیلی داشتم، هرگز نمی گذاشتم به مدرسه برود. حتی برای مدرسه رفتن نوه ام نیز به فرزندانم گفتم این کار را ننمایند، زیرا دانش آموزان دبستانی کودک هستند و دائما می خواهند بدوند و با دوستانش بازی نمایند.

تصور رعایت فاصله فیزیکی توسط بچه ها خوش خیالانه است

حاجی گفت: بچه ها به راحتی نمی توانند پروتکل ها را رعایت نمایند، این دانش آموزان، بزرگسال نیستند که یادشان بدهیم فاصله شان با دیگران کمتر از یک متر نگردد، زیرا دائما حرکت می نمایند و در یک نقطه ساکن نیستند. این خیلی خوش خیالانه است که فکر کنیم بچه ها در این سن به حرف ما گوش می دهند و پروتکل ها را رعایت می نمایند.

آیا دولت به همه دانش آموزان ماسک رایگان می دهد؟!

وزیر اسبق آموزش و پرورش اعلام نمود: نکته دیگر هزینه تامین اقلامی مانند ماسک برای خانواده ها است. به افراد در سطوح مختلف جامعه نگاه کنید، هر کسی که بخواهد به داروخانه برود و ماسک تهیه کند، باید مبلغ سه هزار تومان پرداخت کند، البته بعضی بیشتر از این هم می دهند و حتی بسته های 50 عددی ماسک 240 هزار تومان می گردد. یک خانواده از طبقه ضعیف از کجا می تواند این ماسک را تهیه کند؟ با چه پولی تهیه کند؟ آیا دولت و آموزش و پرورش گفته که به همه ماسک رایگان آن هم به تعداد بدهد؟ بچه ها نمی توانند ساعت ها یک ماسک را روی صورت نگهدارند و حداقل روزی سه ماسک احتیاج دارد.

ضرورت تجدیدنظر درباره حضور دانش آموزان در مدرسه

وی تاکید نمود: نکته مهم دیگر نقل و انتقال دانش آموزان است، بعضی با وسیله نقلیه عمومی مانند اتوبوس به مدرسه می فرایند، حتی آنهایی که امکانات دارند و می توانند سرویس بگیرند، تقریبا چهار تا پنج نفر در فضای بسته هستند تا به مدرسه برسند. تصور این مساله خیلی مشکل است که خدایی ننموده اتفاق بدی برای فرزندان بیافتد، از این رو فکر می کنم در این باره باید تجدیدنظر گردد.

رئیس جمهور با حضور در مدرسه باید نشان می داد که فضا را برای دانش آموزان امن نموده است

وی در واکنش به عدم حضور رییس جمهور در مدارس برای نواختن زنگ شروع تحصیلی آنهم در حالی که دانش آموزان مکلف به حضور در مدرسه شده بودند، گفت: اگر خطری بچه ها را تهدید نمی کند، طبیعتا آقای رییس جمهور را هم تهدید نمی کند، چرا ایشان باید مجازی شروع سال تحصیلی را اعلام کند، ولی دانش آموزان باید در صف بایستند و به کلاس درس بفرایند. قاعدتا ایشان باید خودشان هم به مدرسه می آمدند و نشان می دادند که فضا را امن نموده اند و مسئله ای برای حضور دانش آموزان در مدرسه نیست.

وزیر اسبق آموزش و پرورش بیان کرد: روسای جمهور همیشه از قبل زمان شروع سال تحصیلی را می دانند و این زمان تعیین است و به گونه ای نیست که بگویند دیر خبردار شدیم و برنامه مان پُر بوده است و احتمالا والدین این سوال را دارند که اگر اطمینان می دهید که حضور دانش آموزان در مدرسه مسئله ای در پی نخواهد داشت، چرا رییس جمهور خودش حضوری به مدرسه نیامد که مانند هر سال زنگ مدرسه را بزند؟

منبع: همشهری آنلاین

به "اعتراض مرتضی حاجی به حاجی میرزایی درباره بازگشایی مدارس ، تاکید نموده ام نوه هایم به مدرسه نروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض مرتضی حاجی به حاجی میرزایی درباره بازگشایی مدارس ، تاکید نموده ام نوه هایم به مدرسه نروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید