اولین تصاویر از خودرو برقی MS11 شیائومی منتشر شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، اولین تصویر از خودرو برقی شیائومی رونمایی شد. خودرو برقی شیائومی MS 11 قرار است با قیمت 37 تا 50 هزار دلار روانه بازار گردد.

اولین تصاویر از خودرو برقی MS11 شیائومی منتشر شد

به گزارش صداوسیما، امروز از اولین تصاویر خودروی برقی MS 11 شیائومی رونمایی شد.

شیائومی MS 11 اولین خودرو برقی Xiaomi است که رندر ها و تصاویر واضح آن برای نخستین بار منتشر شده است.

مشخصات فنی خودرو برقی شیائومی

اشتیاق هواداران برای دیدار با خودرو برقی شیائومی MS 11 به قدری زیاد شده که دیگر منتظر تصاویر جاسوسی نیستند و مستقیما دست به کار شدند تا با چهره نهایی این خودرو طرف شوند. یکی از هواداران به لطف برنامه های تصویرسازی، طراحی ظاهری شیائومی MS 11 را برای اولین بار به تصویر کشیده که در ادامه با آن رو به رو می شویم. البته قبل از ادامه کار باید گفت که این تصاویر، رسمی نیستند و از سوی شیائومی منتشر نشده اند، اما با توجه به تصاویر قبلی و عکس های لو رفته، ماشین الکتریکی شیائومی به احتمال خیلی زیاد، شبیه به این چیزی است که در ادامه خواهید دید.

در همین ابتدای کار باید گفت که نام این خودرو در بازار های بین المللی، احتمالا شیائومی مودنا باشد. همین چند هفته قبل بود که خودرو برقی شیائومی MS 11 برای تست های زمستانی، راهی جاده های برفی شد. بعد از انجام این تست ها، خاتمه با اولین تصاویر رسمی از این پروژه طرف شدیم و اکنون گروهی از هواداران شیائومی سعی دارند تا چهره مجذوب کننده شیائومی مودنا را به تصویر بکشند.

در حال حاضر به صورت رسمی می دانیم که خودرو برقی شیائومی MS 11 قرار است با قیمت 37 تا 50 هزار دلار روانه بازار گردد. حالا زمانی که این نکته را در کنار تصاویر تازه شیائومی MS 11 قرار می دهیم، به نکات جالبی می رسیم.

به تصویر بالا دقت کنید؛ آیا ماشین برقی شیائومی MS 11 یک کپی تمام عیار از تسلا مدل 3 نیست؟ حتی اسپویلر دم اردکی و قوس ستون C هم دقیقا یکی است! حالا که چینی های شیائومی، چهره تسلا مدل 3 را کپی نموده اند، چرا مشخصات فنی آن را کپی نکنند؟ البته با توجه به اولین حضور شیائومی مدونا در خیابان های چین، باید گفت که این خودرو کمی بزرگ تر از تسلا Model 3 خواهد بود؛ هرچند که حدس می زنیم نسخه نهایی با مدل های آزمایشی، زمین تا آسمان فرق داشته باشد!

خودرو سدان تسلا مدل 3 به مانند نام خود، در سه تریم متفاوت یعنی تریم RWD، لانگ رنج (باتری بزرگتر) و تریم پرفورمنس به بازار آمده که قیمت این سه نسخه در بازه 44 تا 55 هزار دلار واقع شده است. تسلا مدل 3 در نسخه RWD فقط 271 اسب بخار را تحویل راننده می دهد و در هر بار شارژ شدن می تواند 580 کیلومتر راه برود. این عدد در نسخه AWD پرفورمنس به 445 اسب بخار افزایش پیدا می نماید، اما شعاع حرکتی بدون تغییر باقی می ماند. پس به راحتی میتوان حدس زد که خودرو برقی شیائومی مودنا چند اسب بخار توان و قدرت دارد!

البته ماشین برقی شیائومی MS 11 برخلاف تسلا، میزبان سنسور سقفی لیدار است که می تواند کف خیابان را مثل دست، اسکن کند و هر مانعی را تشخیص دهد. به لطف سنسور لیدار سقفی، شیائومی MS 11 میتواند تجربه بهتری از رانندگی اتوماتیک را ارائه دهد و هر جسمی مانند ماشین، عابرین پیاده، دوچرخه و موتور سوارها، حیوانات و حتی گیاهان و درخت ها را هم ببیند.

بعلاوه اکنون می توانیم عناصری مثل دستگیره های درب پاپ اوت، سقف تمام پانارومیک و دیفیوزر اسپرت در سپر عقب را بهتر تماشا کنیم. در انتهای کار باید گفت که حالا حالا ها منتظر تماشا نسخه نهایی شیائومی MS 11 نباشید چرا که این خودرو خجالتی، احتمالا در تیر ماه سال آینده (1402) به صورت رسمی رونمایی می گردد و تا آن موقع، فعلاً باید به همین تصاویر رندری راضی باشیم.

منبع: فرارو

به "اولین تصاویر از خودرو برقی MS11 شیائومی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تصاویر از خودرو برقی MS11 شیائومی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید