این دختر بچه با جانوران وحشی بزرگ شده!

به گزارش وبلاگ ساختمان، او از کودکی با حیوانات وحشی بزرگ شده است. به جای اینکه دوستانش بچه ها همسن و سال خودش باشند، مار، فیل، شترمرغ و پلنگ رفقای دوست داشتنی او هستند و با آن ها بازی می نماید. نام او تیپی دوگره است.

این دختر بچه با جانوران وحشی بزرگ شده!

به گزارش همشهری آنلاین، دوستی تیپی با حیوانات حیات وحش از آنجا شروع شد که سیلوی رابرت و آلن دوگره- مادر و پدر او- که یک زوج عکاس فرانسوی بودند، برای عکاسی از حیات وحش به نامیبیا رفتند.

سال 1990 تیپی در نامیبیا به دنیا آمد و تا ده سالگی در همان سرزمین بزرگ شد. از همان جا دوستی او با حیوانات وحشی شروع شد. او از همان شروع کودکی در کنار قبیله های آفریقایی بزرگ شد و به جای بازی کردن با عروسک های زیبا، اما پلاستیکی، با حیوانات واقعی بازی می کرد.

تیپی پس از شهرتی که در همزیستی با حیوانات درنده خو پیدا کرد، در بسیاری از فیلم های مستند فرانسوی بازی کرد و حتی کتابی به نام تیپی: کتاب من از آفریقا در خصوص او به زبان انگلیسی به چاپ رسید که البته به زبان های دیگر هم ترجمه شد و فروش بالایی داشت.

در خصوص تیپی نکته ای که بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است، عکس های زیبای او با حیوانات است. او برخی از عکس ها را در حیات وحش گرفته و برخی دیگر را در مرکز نگهداری حیوانات. مثلا لیندا نام شترمرغی است که در مزرعه شترمرغ ها زندگی می نماید و یکی از دوستان صمیمی تیپی است و حتی تیپی سوار بر پشت او عکسی می گیرد.

البته تیپی یک برادر هم داشت. برادر واقعی که نه، ابو نام فیلی است که تیپی او را برادر صدا می زند. ابو همراه تیپی در بسیاری از فیلم های تبلیغاتی بازی کرد و آن ها حسابی مشهور شده بودند تا اینکه این فیل برادر در سال 2002 در 44 سالگی مرد و تیپی را تنها گذاشت. پلنگی به نام جی اند بی نام یکی دیگر از دوستان تیپی است که تیپی از کودکی با او دوست بوده است.

تیپی در کتابش در خصوص جی ان بی این طور نوشته بود که پلنگ را با شیشه شیر بچه، شیر می داد، اما هیچ وقت سعی نکرد که او را رام کند و حتی یک بار به یکی از محلی های نامیبیا حمله هم کرد، اما من با او دوست شدم و او کاملا حس می کرد که اصلا از او نمی ترسم و شاید برای همین است که به من حمله نکرد.

تیپی در رشته سینمای دانشگاه سوربن فرانسه تحصیل کرد. او اگرچه با دنیای وحش کمی فاصله گرفته، اما هنوز هم عشق همبازی های کودکیش را در دل دارد.

منبع: فرارو

به "این دختر بچه با جانوران وحشی بزرگ شده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این دختر بچه با جانوران وحشی بزرگ شده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید