بازگشت محدودیت ها در صورت شیوع کرونا ، سفرها صرفا باید برای انجام کارهای ضروری انجام گیرد

به گزارش وبلاگ ساختمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور، امروز چهارشنبه در گفت و گو با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به نزدیک شدن کشور به مرحله مهار شیوع بیماری کووید 19، گفت: اجرای دقیق پروتکل ها و دستورالعمل های طراحی شده از سوی مسئولان امر، برای مقابله با شیوع کرونا توسط مردم عمده شهرها و استان ها در هفته های گذشته، تجربه موفقی بود که موجب حصول سطح قابل قبولی از کنترل بر گسترش این بیماری شد. این موضوع نشان می دهد تنها راه مهار همه گیری کرونا، رعایت دقیق پروتکل ها و دستورالعمل های مرتبط است.

بازگشت محدودیت ها در صورت شیوع کرونا ، سفرها صرفا باید برای انجام کارهای ضروری انجام گیرد

روحانی یکی دیگر از پیش شرط های پیروزیت تلاش ها برای کنترل شیوع کرونا را اطلاع رسانی فراگیر، موثر و مداوم رسانه ها و صدا و سیما اعلام کرد و افزود: اطلاع رسانی گسترده در صدا و سیما و فضای مجازی، عاملی مهم در جلب همراهی و همکاری مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و اعمال موثر نظارت ها و مراقبت های مسئولان در اجرای دستورالعمل های مصوب خواهد بود.

رئیس جمهور در پاسخ به ابراز نگرانی وزیر بهداشت در خصوص افزایش سفرها در روزهای اخیر و احتمال اوج گیری شیوع بیماری در شهرهای مسافرپذیر تاکید کرد: اخطارها و هشدارهای مسئولین در خصوص اوج گیری مجدد بیماری در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، باید از سوی مردم و کسب و کارها به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. مردم شریف ایران باید بدانند چنانچه در هر بخشی از کشور این هشدارها جدی گرفته نشود و خدای ناکرده شیوع بیماری دوباره اوج بگیرد، مسئولین ناگزیر از بازگرداندن محدودیت ها خواهند بود که این موضوع هم زندگی عادی شهروندان را دچار مشکل خواهد کرد و هم آسیب های اقتصادی جدی به جامعه خواهد زد.

روحانی توضیح داد: اوج گیری مجدد کرونا فراتر از هر آسیب اقتصادی، سلامت مردم عزیز کشورمان را مورد تهدید قرار خواهد داد و شایسته نیست اکنون که با همراهی مردم و جدیت مسئولین به مراحل پیروزیت آمیزی در کنترل شیوع این بیماری رسیده ایم، این دستاورد بزرگ در اثر اهمال از دست برود.

رئیس جمهور با قدردانی مجدد از زحمات و فداکاری های کادر درمانی و بهداشتی کشور اظهار کرد: ملت شریف ایران باید در نظر داشته باشند که با توجه به زحمات و فعالیت چند ماهه و سخت کادر درمانی کشور و در عین حال نیاز آنان به آرامش برای مراقبت و تامین سلامت مردم، شهروندان می بایست دقت لازم را در رعایت پروتکل ها به کار گیرند تا کادر درمانی کشور خدای ناکرده دوباره دچار بحران و فرسایش در انجام وظایف خود نگردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گزارش خود به رئیس جمهور به اعزام تیم های با تجربه ای از استان های پیروز در کنترل بیماری به برخی استان های جنوبی و غربی کشور که شیوع بیماری مجددا و به طور نسبی در آنها اوج گرفته اشاره کرد و توضیح داد که اعزام این تیم ها علاوه بر امکان تبادل تجربه در این استان ها، زمینه افزایش میزان تست گیری از افراد مشکوک را نیز بالا برده است.

نمکی همچنین حضور این تیم ها را باعث افزایش روحیه و توان کادر درمانی مقیم و در نتیجه پایین آوردن آمار بیماران بدحال بستری و نیز کاهش تعداد فوتی ها اعلام کرد که دکتر روحانی این اقدام را موثر خوانده و از آن تقدیر کرد.

منبع: تجارت نیوز

به "بازگشت محدودیت ها در صورت شیوع کرونا ، سفرها صرفا باید برای انجام کارهای ضروری انجام گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت محدودیت ها در صورت شیوع کرونا ، سفرها صرفا باید برای انجام کارهای ضروری انجام گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید