روش ثبت نام تسهیلات کرونایی برای 14 گروه شغلی اعلام شد

به گزارش وبلاگ ساختمان، اتاق اصناف ایران گفت: مهلت ثبت نام تسهیلات 12 درصدی برای 14 گروه شغلی و هم تالارداران تا انتها آذر 1400 تمدید شد.

روش ثبت نام تسهیلات کرونایی برای 14 گروه شغلی اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساختمان، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات 12 درصدی برای 14 گروه شغلی و هم تالارداران اطلاع داد.

بر اساس این اطلاعیه و مصوبه کارگروه مقابله با پیامد های مالی ناشی از شیوع کرونا، فعالان 14 گروه از مشاغل اعم از صنفی و غیر صنفی (شامل 850 زیر رسته) که در ذیل به آن اشاره خواهد شد می توانند تا سرانجام آذر 1400 با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام تسهیلات 12 درصدی ثبت نام نمایند.

فهرست گروه های شغلی مشمول این تسهیلات:

1- مراکز فراوری و توزیع غذا های آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، قهوه خانه ها و اغذیه فروشی ها

2- مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهمان سراها، مسافرخانه ها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدمات بین راهی، موزه ها و زائرسرا ها

3- حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، جاده ای ریلی و دریایی

4- حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری

5- دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی

6- فراوری و توزیع پوشاک

7- فراوری و توزیع کیف و کفش

8- مراکز توزیع آجیل خشکبار، قنادی بستنی و آبمیوه

9- مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی

10- مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی

11- مراکز فراوری و توزیع و فروش صنایع دستی

12- آکادمی های رانندگی آرایشگاه ها سالن های زیبایی و گرمابه ها

13- موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی و تشخیصی و آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند

14- واحد های پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر مراکز فراوری محصولات گل خانه ای سبزی و صیفی جات صادراتی و مراکز فراوری و عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی

مهلت این ثبت نام پیش تر تا سرانجام شهریور بود که 3ماه تمدید شد.

بر این اساس به تعداد کارکنان واحد های ثبت نام شده، اعم از بیمه شده و بیمه نشده، 12 تا 16 میلیون تومان وام 12 درصد، با باز پرداخت 22 ماهه اقساط و 2 ماه تنفس (مجموعا 24 ماه) تعلق می گیرد.

تالارداران به جای سامانه کارا به اتحادیه مراجعه نمایند

اتاق اصناف ایران در این اطلاعیه اضافه کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا به پیشنهاد اتاق اصناف ایران و به موجب خسارت سنگین تالارداران طی 19 ماهه شیوع کرونا و تعطیلی های مکرر این صنف، تسهیلات ویژه ای به تالار ها و باغ- تالار ها اختصاص داد که بر اساس متراژ آن ها معین و تایید خواهد شد.

تالارداران و دارندگان باغ- تالار با مراجعه به اتحادیه مربوط در شهرستان خود ثبت نام اولیه را انجام خواهد داد و پس از بازرسی اتحادیه، اندازه تسهیلات از 150 تا 450 میلیون تومان معین و فهرست آن ها به وسیله اتحادیه و اتاق شهرستان در سایت ایرانیان اصناف ثبت خواهد شد.

بر اساس هماهنگی به عمل آمده به وسیله اتاق اصناف ایران، مهلت ارسال این فهرست تا سرانجام مهر 1400 تمدید شد، لذا آن دسته از اتحادیه هایی که فهرست خود را ارسال نموده، اما تالار جامانده ای دارند، ضروری است نسبت به ارسال فهرست تکمیلی اقدام نمایند و آن دسته از شهر هایی که هنوز این فهرست را ارسال ننموده اند ملزم هستند تا در مهلت داده شده، به وسیله اتاق اصناف شهرستان فایل فهرست تالارداران را مطابق نامه شماره 7/09/6177 مورخ 1400/4/28 اتاق اصناف ایران در سامانه ایرانیان اصناف بارگذاری نمایند.

تسهیلات این دستورالعمل طی عقد مرابحه عام به صورت یک مرحله ای با نرخ 12 درصد و اقساط 22 ماهه پرداخت می گردد. مدت دو ماه هم برای بازپرداخت قسط اول این تسهیلات پس از اخذ آن، تنفس محاسبه و اعمال خواهد شد که مجموعاً دوره اقساط و تنفس 24 ماه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روش ثبت نام تسهیلات کرونایی برای 14 گروه شغلی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش ثبت نام تسهیلات کرونایی برای 14 گروه شغلی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید