ماسوله گیلان، بهشتی پلکانی در ایران

به گزارش وبلاگ ساختمان، از زمان کودکی تا به الان، از بهشت برایمان گفتند و زیبایی هایش. هربار که افسانه های پدربزرگ به سر می رسید، سرمان را به سمت آسمان می گرفتیم و امید داشتیم که بتوانیم در همین زندگی دشت های سرسبز بهشت را ببینیم و پله های رو به معراجش را طی کنیم، شاید نمی دانستیم که تکه هایی از بهشت را می توان در همین حوالی پیدا کرد، اگر کمی سرمان را بچرخانیم. ماسوله، یکی از جاذبه های گردشگری گیلان که معروف است به زیباترین شهر پلکانی ایران، بهشتی مجسم است از طرف خدا، می توان سر را بالا گرفت و آسمان را در دو قدمی مشاهده کرد، دست دراز کرد و میوه های بهشتی را از خوشه آسمان چید. با خبرنگاران همراه باشید تا این بهشت زمینی و اماکن دیدنی اش را بیشتر بشناسید.

ماسوله گیلان، بهشتی پلکانی در ایران

ماسوله، شهر پلکانی ایران

در ایران شهرها و روستاهای پلکانی زیادی وجود دارد که پله پله انسان را به عرش می رسانند، اما هرگاه سخن از شهر پلکانی به میان می آید، تصویر خانه های ماسوله در ذهنمان نقش می بندد، شاید علت این ماندگاری، رنگ باشد و نقش. دیوارهای گلی و خشتی برروی پله های گلی اما پایدار در میان انبوهی از سبزی و طراوت در فصل بهار یا سر پنهان نموده در زیر سفیدی بخت برف زمستانی.

اماکن دیدنی ماسوله

شهرهای استان گیلان، به علت مجموعه ای از سرسبزی ها، جنگل، کوه، آبشار و دریا خودشان به نوعی از جاذبه های گردشگری محسوب می شوند. ماسوله آبشار های زیبایی دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید، از جمله آبشار کوسم ماسوله که با 30 متر ارتفاع در انتهای دره جنگلی ماسوله قرار گرفته یا آبشار لار چشمه که حوضچه کوچک آبی در پایین آبشار دارد و زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است.

دسترسی به ماسوله

این شهر زیبا در استان گیلان و در 60 کیلومتری شهر رشت واقع شده و البته این شهر در همسایگی فومن قرار گرفته و از غرب به خلخال، از شمال به ماسال و از جنوب به طارم محدود است. معمولا غذاهای خوشمزه استان گیلان، برترین ره آورد سفر محسوب می گردد و البته در کنار آن، صنایع دستی مثل عروسک های بافتنی، صنایع چوبی و.... سوغاتی های زیبا و به یاد ماندنی این شهر محسوب می شوند. در سفر به این بهشت زمینی، خوردن غذاهایی مثل خنش کوکو، شیرینی اگرده، خورش سیر و شوید رو از قلم نیاندازید.

منبع: همگردی

به "ماسوله گیلان، بهشتی پلکانی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسوله گیلان، بهشتی پلکانی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید