پشت پرده شایعه تصویب تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور

به گزارش وبلاگ ساختمان، اعضای کمیسیون آموزش خبر بعضی از رسانه ها درباره تصویب طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه ادارات و مراکز آموزشی در کلیه استان ها و شهرستان های کشور به علت حمایت از نهاد خانواده را به شدت تکذیب کردند.

پشت پرده شایعه تصویب تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور

وبلاگ ساختمان : بعضی از رسانه ها به نقل از سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه ادارات و مراکز آموزشی در کلیه استان ها و شهرستان های کشور به علت حمایت از نهاد خانواده در این کمیسیون خبر داده بودند.

محمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با فارس ضمن تکذیب این خبر تاکید نمود که اصلا وجود چنین طرحی در کمیسیون آموزش و تحقیقات صحت ندارد.شیوا قاسم پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز از تصویب چنین طرحی در این کمیسیون اظهار بی اطلاعی کرد.رضا حاجی پور سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم خبر فوق در جعلی و شیطنت رسانه ای خواند و گفت: این خبر مربوط به سال 98 بوده که مجددا بازنشر شده است.

جزییات تعطیلی پنجشنبه ها در هرمزگان

لازم به ذکر است در بری استان ها این طرح با شرایطی اجرا می گردد . معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان در این خصوص گفت: با هدف کاهش مصرف برق در اداره ها و دستگاه های دولتی هرمزگان از ابتدای اردیبهشت ماه، پنجشنبه ها تعطیل است.

محسن خاکی نهاد اضافه نمود: دستگاه های عملیاتی، خدماتی، راهداری ها، اورژانس و شعب بانکی شامل تعطیلی پنجشنبه ها نمی شوند.وی با اشاره به اینکه این بخشنامه از یکم اردیبهشت سال جاری اجرا می گردد، گفت: با استناد به صورتجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و نظر به موضوع مدیریت مصرف انرژی در استان تعطیلی پنجشنبه ها مصوب شد.

خاکی نهاد اضافه نمود: ساعت های کار دستگاه های اجرایی صرفا تا انتها ماه مبارک رمضان در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 و سی دقیقه تا 14 و سی دقیقه است و بعد از ماه رمضان تا اطلاع بعدی از ساعت 6 و سی دقیقه تا 14 و سی دقیقه است.معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: ساعت کار بیمارستان ها، مراکز خدمات درمانی و امدادرسانی، آتش نشانی ها، بانک ها، شهرداری ها و مراکز خدمات عمومی به روال سابق خواهد بود و تغییر نمی کند، اما مجموعه ستادی بانک ها و شهرداری ها از این بند مستثنی هستند.

وی اضافه نمود: دستگاه های اجرایی ملزم هستند تمهیدات لازم به منظور صرفه جویی در سایر هزینه های مصرفی را اعمال نمایند.خاکی نهاد گفت: برابر ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری، مدیران محترم دستگاه اجرایی به منظور رعایت سقف ساعت کار کارمندان دولت، به گونه ای برنامه ریزی نمایند که کمبود چهارساعته ساعت کاری موظفی کارمندان با دورکاری جبران گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "پشت پرده شایعه تصویب تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده شایعه تصویب تعطیلی پنجشنبه ها در سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید