کوه شوگرلوف و مناظری شگفت انگیز از ریو

به گزارش وبلاگ ساختمان، برای تجربه نفس گیر تماشای ترکیبی از چشم انداز ها شهری، جنگل های بارانی و سواحل زیبا، می توانید به یکی از زیباترین جاذبه های ریودوژانیرو سفر کنید. کوه شوگِرلوف یکی از مقاصد طبیعی و دیدنی کشور برزیل محسوب می شود.

کوه شوگرلوف و مناظری شگفت انگیز از ریو

نام کوه شوگرلوف (Sugarloaf) را بعد از تولید بزرگ شکر از طریق تاجران در قرن 16، طی روزهای اوج صنعت قند و شکر برزیل انتخاب کردند. شکل مخروطی این کوه به کله قند (شوگرلوف) تشبیه شده که قبل از تولید پودر شکر یا قند به صورت حبه ای مورد مصرف مردم بود. کوه شوگرلوف از سنگ های گرانیت و کوارتز شکل گرفته و 396 متر ارتفاع دارد.

شوگرلوف بین صخره نوردان مقصدی محبوب بوده و منظره بالا رفتن سنگ نوردان از صخره های معروف این حوالی امری بسیار عادی تلقی می شود. کوه اورکا (Urca) و بابیلون (Babylon) در کنار هم بزرگ ترین محوطه های صخره نوردی شهری در جهان را تشکیل می دهند. به طور کل 270 راستا متفاوت برای این ورزش هیجان انگیز وجود دارد. بازدیدکنندگانی که علاقه ای به صعود ندارند می توانند از تله کابین استفاده کنند که خود به تنهایی تجربه ای شگفت انگیز خواهد بود. این راستا دو مرحله دارد که اولی حدود 3 دقیقه به طول انجامیده و حدود 65 مسافر را بین ساحل سرخ و کوه اورکا جا به جا می کند. کوه اورکا نیز مقصدی محبوب با یک رستوران و زمین بازی برای بچه ها است. تله کابین شوگرلوف در سال 1912 ساخته شد اما در سال 1972 دوباره مورد بازسازی قرار گرفت.

مرحله پایانی راستا کابلی، بازدیدکنندگان را به قله کوه شوگرلوف می رساند. واگن های مسافربری کابلی، نماهایی 360 درجه بر فراز شهر، جنگل های بارانی و سواحل زیبا را به بازدیدکنندگان هدیه می کنند و معمولاً هر 20 دقیقه به راه می افتند. زمانی که به نوک قله شوگرلوف رسیدید، نفسی عمیق کشیده و به تماشای شکوه منظره ها جلوی چشمانتان بنشینید. ساحل ایپانما و کوپاکابانا هر دو از بالای این کوه قابل رؤیت هستند. اگر چه غروب های بالای کوه شوگرلوف بسیار شگفت انگیزند، اما توصیه می کنیم قبل از رسیدن گروه های گردشگری و افزایش جمعیت به سمت پایین روانه شوید.

خلیج تاریخی گوانابارا (Guanabara) در جلوی کوه شوگرلوف گسترده شده و استحکامات نظامی متعددی را از قرن 16 می توانید در آن پیدا کنید. گوانابارا بیش از 130 جزیره را در بر داشته و با منظره ها طبیعی دلنوازی احاطه شده است. کوه شوگرلوف در فیلم های هالیوودی مانند فیلم جیمز باند که در سال 1979 منتشر شد یا کارتن محبوب سیمپسون ها نیز به چشم می خورد. زیبایی این منطقه بر روی پرده های بزرگ سینما نیز بسیار مجذوب کننده و وسوسه کننده است.

منبع: ایوار

به "کوه شوگرلوف و مناظری شگفت انگیز از ریو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوه شوگرلوف و مناظری شگفت انگیز از ریو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید