گلایه مردم از افزایش کرایه اتوبوس یزد-مهریز

به گزارش وبلاگ ساختمان، افزایش کرایه اتوبوس های بین شهری در جهت یزد به مهریز و بالعکس در روزهای اخیر موجب ناخرسندی شهروندان این شهرستان شده است.

گلایه مردم از افزایش کرایه اتوبوس یزد-مهریز

به گزارش وبلاگ ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، در روزهای اخیر نرخ جابه جایی هر مسافر در جهت 30 کیلومتری یزد به مهریز از 36 هزار ریال به 50 هزار ریال افزایش یافته است.

یکی از کارگران مهریزی که باید هر روز برای کار به مرکز استان مراجعه کند، گفت: مسئولان به جای اینکه با ایجاد بستر مناسب، مردم را به استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی تشویق نمایند با بعضی تصمیم ها از آن پیشگیری می نمایند.

حسین زارع اضافه کرد: افزایش قیمت ها در بخش های مختلف کالا و خدمات طی ماه های اخیر فشار زیادی را بر اقشار آسیب پذیر جامعه وارد ساخته و موجب نارضایتی شده است.

وی اظهار کرد: اگر مسئولان امر در کنار افزایش نرخ وسایل نقلیه عمومی نسبت به تامین بعضی زیرساخت های مورد احتیاج مانند بهداشت داخلی، نصب جایگاه های راحت و کولر به خصوص در شرایط موجود اقدام می کردند، مسئله ای نبود.

این شهروند مهریزی ادامه داد: ایستگاه هایی که باید مسافران برای سوار شدن از آن ها استفاده نمایند اصلا شرایط خوبی ندارد و با وجودی که بارها به گوش مسئولان رسیده ولی هنوز هیچ اقدامی انجام نشده است.

زارع ابراز امیدواری کرد: مسئولان شرایط مردم و اقشار ضعیف جامعه را در هر هر اقدامی که جنبه مالی دارد درنظربگیرند و با افزایش قیمت ها فشار جدیدی به آن ها وارد ننمایند.

شهرداری پیگیری می نماید

معاون شهرداری مهریز گفت: افزایش نرخ اتوبوس های بین شهری هیچ ارتباطی با این شهرداری و مسئولان شهر ندارد و چندسالی است که زیر نظر سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد است.

رسول یزدی اضافه کرد: هرچند شهرداری در این ارتباط و نرخ گذاری هیچ دخل و تصرفی ندارد، ولی یکی از امور مهمی که با همکاری بخش خصوصی و سایر دستگاه های مرتبط همیشه پیگیری، اقدام و نظارت می گردد، موضوع حمل ونقل مردم به مرکز استان است.

وی اظهار کرد: هدف شهرداری در تمام بخش ها رعایت حقوق شهروندی و خدمت به آنهاست و اگر جایی مسئله ای و مطالبه ای باشد، با جدیت اقدام می گردد.

رسیدگی شورای شهر

همچنین رئیس شورای اسلامی شهر مهریز گفت: چند سالی است که طبق مقررات و تصمیم ها، ناوگان حمل ونقل عمومی و اتوبوس ها در اختیار شهرداری مهریز نیست و سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد کار رسیدگی، نظارت و برنامه ریزی آن را انجام می دهد.

علیرضا ابویی اضافه کرد: افزایش 38 درصدی جدید نرخ اتوبوس های بین شهری تصمیم این سازمان است که شورای اسلامی شهر بعد از اطلاع، نسبت به آنالیز مطالبات بر حق شهروندان و مسافران، اقدام نموده است.

وی ادامه داد: در این ارتباط مقرر شد که موضوع با در نظر دریافت شرایط مردم و طول جهت 30 کیلومتری مهریز به یزد و بالعکس دوباره در دستور کار جدی مسئولان سازمان حمل ونقل شهرداری یزد قرار بگیرد.

مسئولان مهریز همکاری نمایند

معاون فنی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد پیشتر گفته بود: افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی، قیمت روغن، لاستیک و موارد دیگر بر نرخ ها تاثیرگذار است. داود زارع اضافه کرد: افزایش نرخ ها به صورت حداقلی و با احتساب هزینه راننده حدود 40 درصد بوده تا بتوانیم اتوبوس های بخش خصوصی را همچنان برای خدمات دهی به مردم سرپا نگه داریم.

وی ادامه داد: باید تجهیزات اتوبوس های فعلی مانند کولر با مساعدت شهرداری ها تجهیز شوند. برای بهتر شدن شرایط، همکاری شهرداری مهریز و دیگر ارگان ها لازم است.

10 دستگاه اتوبوس روزانه حدود یک هزار مسافر را از شهر مهریز به یزد و بالعکس جابه جا می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "گلایه مردم از افزایش کرایه اتوبوس یزد-مهریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه مردم از افزایش کرایه اتوبوس یزد-مهریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید